Toyota Corolla 2026: „Inteligentna i paliwowa-wydajna” podwójna ewolucja światowego króla sedanów
Jako najlepiej sprzedający się-na świecie „krajowy sedan” z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy, modelToyota Corolla z 2026 rokuzostał głęboko zoptymalizowany w oparciu o platformę TNGA-C, skupiając się na podstawowych zaletach „sportowego designu + inteligencji we wszystkich-scenariuszach + wyjątkowej oszczędności paliwa”. Kontynuuje klasyczne geny „niezawodności i oszczędności paliwa”, jednocześnie zwiększając przestrzeń i technologię, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników rodzinnych, na nowo definiując punkt odniesienia dla kompaktowych sedanów.
Nadwozie: Nowoczesna rodzinna limuzyna o sportowym charakterze, maksymalizująca młodzieńczy wygląd
Corolla 2026 przyjmuje nowy rodzinny język projektowania Toyoty, oferując dwa style nadwozia: „Sport” i „Luxury”, aby zaspokoić różne preferencje estetyczne.

Innowacja przedniej powierzchni:
Zastępując stary, łagodny wygląd, nowy model ma przednią powierzchnię w kształcie „młota” we wszystkich wariantach. Wersja Sport ma przyciemnianą osłonę chłodnicy o strukturze plastra miodu i przelotowe-światła do jazdy dziennej LED z elementami aerodynamicznymi w obszarze świateł przeciwmgłowych. Wersja Luxury jest akcentowana chromowanymi wykończeniami osłony chłodnicy i kryształowymi reflektorami LED, co podkreśla jej wyrafinowanie. W osłonie chłodnicy skrywa się również czujnik LiDAR (w wyższych wersjach wyposażenia modelu hybrydowego), równoważąc potrzeby luksusu i inteligentnego sprzętu napędowego.

Szczegóły boczne:
Sedan ma linię dachu typu fastback, płynnie przechodzącą od słupka B-do tyłu. Jest wyposażony w 16-calowe, dwukolorowe koła (17-calowe wyłącznie w wersji luksusowej). Wszystkie warianty są wyposażone w „ukryte wykończenia okien” i „elektrycznie składane lusterka”, aby zmniejszyć opór powietrza i poprawić zużycie paliwa.

Konstrukcja tylna:
Wersja Sport jest wyposażona w podwyższony „kaczy ogon” i podwójne dekoracje wydechu (w rzeczywistości jednostronny-wydech). Wersja Luxury wyposażona jest w ciągłe tylne światło LED i chromowane wykończenia, które wizualnie poszerzają tył, z „płynącymi kierunkowskazami” i „animacją powitalną” poprawiającą rozpoznawanie w nocy.
Ekskluzywne kolory:
Wprowadzono nowe lakiery metaliczne „Star Silver” i „Aurora Blue”. W modelu Aurora Blue zastosowano dwuwarstwowy-metaliczny proces, dzięki któremu w różnym oświetleniu widać efekt gradientu, co przełamuje stereotyp „nudnych” kolorów samochodów rodzinnych.
Wnętrze i przestrzeń: większy rozstaw osi + inteligentna kabina zapewniająca większy komfort
Dzięki „dłuższemu rozstawowi osi zarówno w wersji benzynowej, jak iwersje hybrydowe”, Corolla 2026 oferuje „wymiary kompaktowego sedana i przestrzeń-średniej wielkości”, a jakość i inteligencja wnętrza została w pełni ulepszona:
Najważniejsze cechy kosmosu:W wersji hybrydowej ilość miejsca na nogi z tyłu została zwiększona o 60 mm w porównaniu z poprzednim modelem, dzięki czemu nawet pasażerowie o wzroście około 180 cm nadal mają wystarczająco dużo miejsca. Podniesiony tunel środkowy z tyłu jest minimalny, więc wygodnie mogą podróżować trzy dorosłe osoby. Bagażnik jest przestronny, a tylne siedzenia można złożyć, aby zwiększyć pojemność i z łatwością zmieszczą się w nim dwie walizki i sprzęt kempingowy.
Jakość wnętrza:W całej gamie zastosowano „miękkie-dotykowo formowane deski rozdzielcze z przeszyciami”, a w wersji luksusowej dodano „siedzenia-podobne do zamszu” i „wykończenia ze słojów drewna”. Wersja Sport jest wyposażona w „kierownicę-obszytą Alcantarą” i „fotele-obszyte czerwoną nicią”, które podkreślają sportową atmosferę. Dwustrefowa-automatyczna klimatyzacja w standardzie jest wyposażona w takie funkcje, jak „filtracja cząstek PM2,5” i „niezależne tylne nawiewy”, co poprawia skuteczność chłodzenia o prawie jedną-trzecią w porównaniu z poprzednim modelem.
Inteligentna kabina:Samochód jest wyposażony w „pływający centralny ekran kontrolny” w-poziomie podstawowym oraz w-średniej-wysokiej wersji wyposażenia, a także w „pełną tablicę przyrządów LCD” (w wyższych wersjach hybrydy), zasilaną przez chip Qualcomm 8155, który zapewnia kilkakrotnie większą moc obliczeniową, zapewniając płynną-pracę pozbawioną opóźnień. Obsługuje „bezprzewodowe Apple CarPlay, Huawei HiCar 5.0 i CarLink”, a sterowanie głosowe obejmuje ponad 90% funkcji, w tym nawigację, klimatyzację, okna i muzykę.


Wydajność zasilania i paliwa: wiele wersji dla wszystkich scenariuszy, bardziej wydajne i wydajne
Corolla 2026 oferuje dwie opcje układu napędowego odpowiednie do wszystkich scenariuszy, od codziennych dojazdów do pracy po jazdę-na długich dystansach, co stanowi kontynuację technologii hybrydowej THS piątej{2}}Toyoty, ze znaczną poprawą efektywności paliwowej:
Wygoda tankowania: Wersja benzynowa ma zbiornik paliwa o pojemności 50 l (47 l w przypadku silnika 1,5 l), bez konieczności zewnętrznego ładowania. Wersja hybrydowa nie wymaga również ładowania zewnętrznego, polegając na silniku i odzyskiwaniu energii w celu utrzymania poziomu naładowania akumulatora, eliminując potrzebę dodatkowych planów ładowania.
Strojenie podwozia:Wszystkie warianty są wyposażone w niezależne zawieszenie typu MacPherson z przodu i tylne z podwójnymi wahaczami, amortyzatory zoptymalizowane pod kątem różnych warunków drogowych, znacznie redukujące drgania nadwozia na progach zwalniających w porównaniu z poprzednim modelem.
Inteligentne bezpieczeństwo:Standard we wszystkich modelach, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa
Corolla 2026 kontynuuje filozofię Toyoty „bezpieczeństwo przede wszystkim” dzięki inteligentnemu systemowi wspomagania jazdy Toyota Safety Sense (TSS 3.0) dostępnemu w standardzie we wszystkich wariantach. Poprawiono także sztywność nadwozia samochodu i elementy bezpieczeństwa biernego:
Funkcje inteligentnego wspomagania jazdy:Obejmuje ACC w pełnym-zakresie prędkości (0-180 km/h), kontrolę utrzymania pasa ruchu (LCC), system zapobiegania kolizjom (PCS) i inteligentny asystent parkowania (w wyższych wersjach wyposażenia). System pomaga nowym kierowcom dokładniej parkować, zmniejszając ryzyko otarcia.
Funkcje bezpieczeństwa: Wszystkie modele są wyposażone w 8 poduszek powietrznych, w tym poduszki kolanowe i boczne kurtyny powietrzne. W nadwoziu zastosowano „strukturę-o wysokiej sztywności TNGA”, w której ponad 50% krytycznych obszarów wykonano ze stali o ultra-wysokiej wytrzymałości, co stanowi postęp w stosunku do poprzedniego modelu. Zestaw akumulatorów wersji hybrydowej jest wyposażony w „chłodzenie cieczą i-ochronę antykolizyjną”, które przeszło testy wytrzymałości w niskich-temperaturach i zanurzeniu w głębokiej- wodzie, aby spełnić najwyższe branżowe standardy bezpieczeństwa.


Toyota Corolla 2026 szt
| Parametry | Wersja Pioneer Toyoty Corolli 1.2T z 2026 roku | Edycja Elite Corolli 1.2T z 2026 roku | Toyota Corolla 1.8L Hybrid Pioneer Edition 2026 | Toyota Corolla 1.8L Hybrid Elite Edition 2026 | Hybrydowa edycja flagowa Toyoty Corolli 1,8 l z 2026 r | Toyota Corolla 2,0 l benzyna Elite Edition z 2026 r |
| Oficjalna cena orientacyjna () | $17,823 | $18,658 | $19,633 | $20,468 | $21,721 | $22,139 |
| Producenci | Fajna Toyota | Fajna Toyota | Fajna Toyota | Fajna Toyota | Fajna Toyota | Fajna Toyota |
| poziom | samochód kompaktowy | samochód kompaktowy | samochód kompaktowy | samochód kompaktowy | samochód kompaktowy | samochód kompaktowy |
| Rodzaj energii | benzyna | benzyna | Hybrydowy | Hybrydowy | Hybrydowy | benzyna |
| Normy środowiskowe | Narodowy VI | Narodowy VI | Narodowy VI | Narodowy VI | Narodowy VI | Narodowy VI |
| Data uruchomienia | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 |
| Maksymalna moc (kW) | 85 | 85 | 101 | 101 | 101 | 126 |
| Maksymalny moment obrotowy (N·m) | 185 | 185 | - | - | - | 205 |
| skrzynia biegów | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) |
| Struktura ciała | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan | 4-drzwiowy, 5-miejscowy sedan |
| silnik | 1.2T 116 koni mechanicznych L4 | 1.2T 116 koni mechanicznych L4 | 1,8 l 98 KM L4 | 1,8 l 98 KM L4 | 1,8 l 98 KM L4 | 2,0 l 171 KM L4 |
| Silnik elektryczny (Ps) | - | - | 95 | 95 | 95 | - |
| długaSzerokośćWysokość(mm) | 4635*1780*1455 | 4635*1780*1455 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 |
| Maksymalna prędkość (km/h) | 180 | 180 | 160 | 160 | 160 | 180 |
| Zużycie paliwa w cyklu WLTC (l/100 km) | 6.09 | 6.13 | 4.13 | 4.17 | 4.45 | 6.08 |
| Gwarancja na cały pojazd | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów | ●Trzy lata lub 100 000 kilometrów |
| Masa własna (kg) | 1335 | 1340 | 1380 | 1390 | 1405 | 1390 |
| Maksymalna ładowność (kg) | 1770 | 1770 | 1845 | 1845 | 1845 | 1820 |
| Długość (mm) | 4635 | 4635 | 4710 | 4710 | 4710 | 4710 |
| Szerokość (mm) | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 |
| Wysokość (mm) | 1455 | 1455 | 1435 | 1435 | 1435 | 1435 |
| Rozstaw osi (mm) | 2700 | 2700 | 2750 | 2750 | 2750 | 2750 |
| Rozstaw kół przednich (mm) | 1527 | 1527 | 1531 | 1531 | 1531 | 1531 |
| Rozstaw kół tylnych (mm) | 1526 | 1526 | 1535 | 1535 | 1535 | 1535 |
| Kąt natarcia (stopnie) | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Kąt zejścia (stopnie) | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Minimalny promień skrętu (m) | 5.2 | 5.2 | 5.4 | 5.4 | 5.6 | 5.6 |
| Typ silnika | - | - | Magnes trwały/synchroniczny | Magnes trwały/synchroniczny | Magnes trwały/synchroniczny | - |
| Całkowita moc silników elektrycznych (kW) | - | - | 70 | 70 | 70 | - |
| Całkowita moc silników elektrycznych (Ps) | - | - | 95 | 95 | 95 | - |
| Całkowity moment obrotowy silnika elektrycznego (N·m) | - | - | 185 | 185 | 185 | - |
| Maksymalna moc silnika przedniego (kW) | - | - | 70 | 70 | 70 | - |
| Maksymalny moment obrotowy przedniego silnika (N·m) | - | - | 185 | 185 | 185 | - |
| Całkowita moc systemu (kW) | - | - | 101 | 101 | 101 | - |
| Całkowita moc systemu (Ps) | - | - | 137 | 137 | 137 | - |
| Liczba silników napędowych | - | - | pojedynczy silnik | pojedynczy silnik | pojedynczy silnik | - |
| Układ silnika | - | - | Przód | Przód | Przód | - |
| Gwarancja na trzy systemy elektryczne | - | - | ●Osiem lat lub 200 000 kilometrów | ●Osiem lat lub 200 000 kilometrów | ●Osiem lat lub 200 000 kilometrów | - |
| Typ baterii | - | - | ●Akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-manganowy | ●Akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-manganowy | ●Akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-manganowy | - |
| Marki ogniw akumulatorowych | - | - | ● BYD | ● BYD | ● BYD | - |
| skrót skrzyni biegów | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | E-Bezstopniowa przekładnia CVT | CVT (przekładnia bezstopniowa) (symulacja 10 biegów) |
| Liczba biegów | 10 | 10 | Bezstopniowa przekładnia | Bezstopniowa przekładnia | Bezstopniowa przekładnia | 10 |
| Typ transmisji | Bezstopniowa skrzynia biegów (CVT) | Bezstopniowa skrzynia biegów (CVT) | Elektroniczna bezstopniowa skrzynia biegów (E-CVT) | Elektroniczna bezstopniowa skrzynia biegów (E-CVT) | Elektroniczna bezstopniowa skrzynia biegów (E-CVT) | Bezstopniowa skrzynia biegów (CVT) |
| sposób jazdy | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła | ●Silnik-przedni, napęd-na przednie koła |
| Typ zawieszenia przedniego | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona | ● Niezależne zawieszenie MacPhersona |
| Typ zawieszenia tylnego | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami | ● Niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami |
| Rodzaj pomocy | ●Wspomaganie elektryczne | ●Wspomaganie elektryczne | ●Wspomaganie elektryczne | ●Wspomaganie elektryczne | ●Wspomaganie elektryczne | ●Wspomaganie elektryczne |
| Konstrukcja nadwozia pojazdu | Łożysko- | Łożysko- | Łożysko- | Łożysko- | Łożysko- | Łożysko- |
| Typ hamulca przedniego | ● Tarcza wentylacyjna | ● Tarcza wentylacyjna | ● Tarcza wentylacyjna | ● Tarcza wentylacyjna | ● Tarcza wentylacyjna | ● Tarcza wentylacyjna |
| Typ hamulca tylnego | ●Typ płyty | ●Typ płyty | ●Typ płyty | ●Typ płyty | ●Typ płyty | ●Typ płyty |
| Typ hamulca postojowego | ●Elektroniczny hamulec postojowy | ●Elektroniczny hamulec postojowy | ●Elektroniczny hamulec postojowy | ●Elektroniczny hamulec postojowy | ●Elektroniczny hamulec postojowy | ●Elektroniczny hamulec postojowy |
| Specyfikacje opon przednich | ●195/65 R15 | ●205/55 R16 | ●195/65 R15 |
Często zadawane pytania:
P1: Jak przestrzeń Corolli 2026 wypada w porównaniu z poprzednim modelem? Czy z tyłu zmieszczą się trzy dorosłe osoby?
Odpowiedź 1: Zwiększony rozstaw osi zwiększył przestrzeń na nogi z tyłu do 920 mm, oferując mnóstwo miejsca dla pasażerów o wzroście 180 cm, z małym tunelem centralnym, dzięki czemu samochód jest wygodny dla trzech dorosłych osób. W porównaniu doToyotę Camrypodczas gdy Corolla jest kompaktowym sedanem, rozstaw osi wynoszący 2750 mm sprawia, że jest bliskośredniej wielkości sedana- przestrzeń z tyłu. Corolla jest bardziej zwrotna niż większe RAV4 czy Corolla Cross, co czyni ją lepszą opcją dla użytkowników miejskich, dla których priorytetem jest komfort pasażerów.
P2: Czy istnieją różnice w wyglądzie zewnętrznym pomiędzy modelami 2026 i 2025? Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy wersją Sport i Luxury?
A2: Corolla 2026 ma nową przednią część przednią w kształcie młotka, zastępującą tradycyjną osłonę chłodnicy z poprzedniego modelu. Wersja Sport ma przydymioną osłonę chłodnicy o strukturze plastra miodu, natomiast wersja Luksusowa ma osłonę chłodnicy-z chromowanymi akcentami. Konstrukcja jest młodsza i bardziej aerodynamiczna, co poprawia oszczędność paliwa.
Wydajność zasilania i paliwa
P3: Jakie jest zużycie paliwa Corolli 2026? Jak wypada na tle modelu z 2025 roku?
Odpowiedź 3: Niezawodność Corolli jest powszechnie uznawana na całym świecie. Przy regularnej konserwacji Corolla może z łatwością przekroczyć 300 000 kilometrów bez większych napraw, zachowując wysoką wartość odsprzedaży. Nawet w porównaniu z RAV4 2024 wartość odsprzedaży Corolli jest z biegiem czasu korzystniejsza.
P4: Czy wersja 2.0L jest zbyt mocna? Czy jest odpowiedni dla nowych kierowców? Jak wypada pod względem zużycia paliwa podczas pracy-tylko na napędzie elektrycznym?
A4: Silnik 2,0 l oferuje dużą moc, ale przekładnia CVT zapewnia płynne przyspieszanie bez szarpnięć. Dzięki TSS 3.0 nowi kierowcy z łatwością sobie z tym poradzą. Podczas jazdy po mieście pozostaje-oszczędny pod względem paliwa iwersja hybrydowanie cierpi na „problemy związane z zasięgiem-tylko na napędzie elektrycznym”, utrzymując doskonałe zużycie paliwa nawet w trybie-tylko na napędzie elektrycznym.
Inteligentne i bezpieczne
P5: Czy system TSS 3.0 może być używany w środowisku miejskim? Jak dokładne jest jego rozpoznanie?
Odpowiedź 5: System TSS 3.0 działa zarówno na autostradach, jak i na obszarach miejskich, rozpoznając wycinanie-pojazdów, pieszych i pojazdów elektrycznych. Ostrzeże Cię z wyprzedzeniem i w razie potrzeby uruchomi hamulce. Dzięki ponad 100 miliardom kilometrów inteligentnych danych dotyczących jazdy, dokładność rozpoznawania jest wysoka.
P6: Jak wyłączyć lampkę serwisową w Toyocie Corolla? Czy koszt utrzymania jest wysoki?
A6: Aby wyłączyć kontrolkę konserwacji: ① Ustaw zapłon w pozycji „ON” bez uruchamiania silnika; ② Naciśnij przycisk „INFO” na kierownicy i znajdź opcję „Przypomnienie o konserwacji”; ③ Przytrzymaj przycisk „OK” przez 5 sekund, aż lampka zresetuje się. Koszty konserwacji Corolli są bardzo niskie, a roczna konserwacja kosztuje zwykle 800–1200 juanów, czyli znacznie mniej niż Camry.
Zakupy i korzyści
P7: Jak długo wytrzyma Toyota Corolla?
Odpowiedź7: Trwałość Corolli jest-znana na całym świecie. Przy regularnej konserwacji może z łatwością wytrzymać ponad 300 000 kilometrów bez większych napraw, a niektórzy właściciele twierdzą, że osiągają ponad 400 000 kilometrów. Ma jedną z najlepszych wartości odsprzedaży w kategorii kompaktowych sedanów.
P8: Czy mogę dostosować kolor i konfigurację nadwozia? Jakie są główne różnice w efektywności paliwowej pomiędzy modelami z lat 2026 i 2025?
Odpowiedź 8: Tak. Klienci mogą spersonalizować swój pojazd za pomocą szeregu opcji, w tym kolorów nadwozia, kół i szyberdachu. Czas dostawy pojazdów niestandardowych wynosi zazwyczaj około 30 dni.
W porównaniu z modelem 2025 (Toyota Corolla 2025 sedan ma przebieg), Corolla 2026 osiąga lepszą oszczędność paliwa dzięki optymalizacji silnika i zmniejszonemu oporowi aerodynamicznemu. Zużycie paliwa w wersjach benzynowych zostało jeszcze bardziej obniżone, a modele hybrydowe (z dwoma silnikami) również zapewniają zauważalną poprawę.
Biorąc pod uwagę roczny przebieg wynoszący 20 000 km, model z roku 2026 może każdego roku zaoszczędzić znaczną ilość paliwa, przewyższając nawet2024 Toyota Corolla Hybrid SE, co już zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 40–60 litrów rocznie. W rezultacie Corolla 2026 zapewnia wyraźną-długoterminową przewagę-kosztów-posiadania.
V. Zapytanie i jazda próbna
Toyota Corolla 2026 zapewnia bezproblemową-jazdę rodzinom i osobom dojeżdżającym codziennie do pracy, łącząc sprawdzoną na całym świecie niezawodność potwierdzoną ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy, wiodącą w swojej klasie-oszczędność paliwa (Toyota Corolla mpg) oraz standardowy inteligentny system bezpieczeństwa Toyota Safety Sense (TSS 3.0) w całej gamie.
Niezależnie od tego, czy priorytetowo traktujesz niskie zużycie paliwa (wyższa wydajność niż najlepsze pojazdy benzynowe Toyoty), praktyczną przestrzeń wewnętrzną (wygodniejsze tylne siedzenie niż RAV4 2024), porównania-koncentrujące się na wartości (lepsza wartość niż Camry i bardziej wszechstronne funkcje niż Corolla Hybrid SE 2024), czy też długoterminowa-trwałość (około 5% wyższa wartość odsprzedaży niż średnia w segmencie), Corolla 2026 zapewnia dobrze-pełna i satysfakcjonująca odpowiedź.
Aby uzyskać więcej informacji na temat szczegółowych specyfikacji, lokalnych promocji, wskazówek dotyczących resetowania lampki serwisowej (Jak wyłączyć lampkę serwisową w Toyocie Corolla) lub umówić się na jazdę próbną,prosimy o kontakt z nami.
Popularne Tagi: toyota corolla 2026, Chiny toyota corolla 2026 dostawcy

